Майбутній час | Частина 2: Futuro compuesto

Граматика: іспанські дієслова

Майбутній час | Частина 2:
Futuro compuesto (Майбутнє, що йде попереду)

Попередній майбутній час (Futuro compuesto) використовується для позначення дії у майбутньому, яка буде закінчена перед іншою дією у майбутньому. Це свого роду аналог “pluscuamperfecto” для дії у майбутньому (наприклад: Коли ти приїдеш, ми вже закінчемо ремонт). Цей час утворується за допомогою допоміжного дієслова haber у майбутньому часі + participio.


особа haber + participio
yo habré estudiado
habrás estudiado
él, ella, usted habrá estudiado
nosotros habremos estudiado
vosotros habréis estudiado
ellos, ustedes habrán estudiado

Коли використовувати Futuro compuesto?

Попередній майбутній час використовується для виразу дії у майбутньому, яка, як ми очікуємо, буде закінчені до певного моменту чи перед іншою дією у майбутньому:

  • Maria llega la semana que viene. Para entonces habremos terminado la reforma. Марія приїде на наступному тижні. До того часу ми вже закінчимо ремонт.

  • ¿Quieres ir el sábado al cine? Seguro que ya habrá salido la pelicula que queremos ver. Хочеш піти у суботу в кіно? Мабуть, вже вийде фільм, який ми хочемо подивитись.

Зверніть увагу, що іноді значення “попереднього” закладено у самому контексті. Не завжди у фразі повинне бути друге дієслово, перед яким буде закінчено дію у майбутньому. Крім того, майбутній час має відтінок неточності, значення “чекаю, що це трапиться”:

  • Para el mes que viene habré comprado el vestido de la boda. У наступному місяці я вже куплю весільну сукню.

  • Dentro de un año nos habremos mudano a otra ciudad. Через рік ми вже переїдемо у інше місто.

Увага!
Futuro compuesto може виражати припущення про минуле


Яким би парадоксальним це не було, важко майбутній час використовувати для вираження припущення про минуле. Прочитайте приклади, звертаючи увагу на часи дієслів в українському перекладі:

  • Jose viene tarde. Habrá perdido el bus. Хосе запізнюється. Мабуть, він запізнився на автобус.

  • Mira que cara de felicidad tiene. Habrá aprobado el examen. Дивись, яке у нього щасливе лице. Мабуть, він склав іспит.
Перейти до наступного уроку іспанської граматики
Перейти до списку уроків іспанської граматики